„Wojsko zyskuje nowe zdolności”. Rakieta z satelitą dla polskiej armii wystartowała

Z Bazy Sił Kosmicznych Vandenberg w Kalifornii w ramach misji CAS500-2 wystartowała rakieta nośna z naszym czwartym satelitą wojskowym programu MikroSAR – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister obrony narodowej podkreślił, że dzięki tej inicjatywie Wojsko Polskie zyskuje nowe zdolności obrazowania Ziemi bez względu na porę dnia czy warunki atmosferyczne.

Tekst pochodzi z serwisu polsatnews.pl
Pełna treść dostępna jest tutaj
.
Autor artykułu:

Sprawdź także:  Leku na anginę brakuje w aptekach. Chorzy odchodzą z kwitkiem