Adobe Master Collection CS6 – idealny pakiet dla zawodowych grafików

0
569
Adobe Master Collection CS6 – idealny pakiet dla zawodowych grafików

Adobe Creative Suite 6 Master Collection to rozbudowany pakiet cyfrowych produktów, które służą do tworzenia różnego rodzaju wirtualnych zasobów – od ilustracji, przez interaktywne strony internetowe i interfejsy użytkownika, aż po materiały poligraficzne w postaci książek, broszur czy wizytówek. W niniejszym tekście przedstawiamy wszystkie programy, które wchodzą w skład tego zestawu.

Adobe Illustrator CS6

Illustrator CS6 jest aplikacją, która służy do tworzenia oraz edycji grafiki wektorowej. Szeroki wybór narzędzi edytorskich i typograficznych sprawia, że z pomocą tego programu można opracowywać dowolne obiekty, takie jak m.in. ilustracje, projekty opakowań czy nawet elementy identyfikacji wizualnej (np. loga i brand patterny). Chociaż Illustrator oferuje sporo funkcjonalności, to jego obsługa nie jest wcale skomplikowana – dzięki temu praca kreatywna nie powinna sprawić problemów nawet początkującym adeptom grafiki. Dodatkowo, program obsługuje wiele skrótów klawiszowych i automatyzacji, które sprawiają, że wykonywanie poszczególnych zadań przebiega jeszcze sprawniej.

Adobe Photoshop CS6 Extended

Photoshop w wersji CS6 Extended służy przede wszystkim do obróbki zdjęć. Z pomocą tego programu można pozbywać się z fotografii niewielkich niedoskonałości, usuwać niepotrzebne elementy, a także korygować intensywność kolorów i ekspozycję oświetlenia. Użytkownik ma do swojej dyspozycji narzędzia znane z poprzednich edycji, jednak korzystanie z funkcji jest o wiele prostsze – to zasługa uproszczonego menu, które zawiera tylko najpotrzebniejsze opcje. Adobe Photoshop CS6 Extended został również uzupełniony o możliwość opracowywania obrazów 3D.

Renderowanie trójwymiarowych projektów w Adobe Photoshop CS6 Extended nie powinno sprawić problemów nawet nieco słabszym komputerom, ponieważ oprogramowanie obsługuje natywną technologię 64-bitową. Program zapewnia tym samym lepsze wykorzystanie poszczególnych podzespołów, zwłaszcza procesora graficznego – dodaje specjalista reprezentujący firmę Klucz System, autoryzowanego dostawcę kluczy aktywacyjnych do oprogramowania.

Adobe InDesign CS6

InDesign CS6 to aplikacja przeznaczona do tworzenia materiałów poligraficznych oraz szeroko rozumianej pracy redaktorsko-wydawniczej. Program służy do składu dowolnych publikacji, zarówno tych cyfrowych, jak i przeznaczonych do fizycznego druku. Liczne udogodnienia, takie jak m.in. rozbudowany edytor tekstu, automatyczne generowanie indeksów i spisów treści czy podgląd separacji, umożliwiają sprawne opracowywanie nawet bardzo złożonych dokumentów. Co więcej, InDesign jest w pełni zintegrowany z innymi programami graficznymi Adobe, dzięki czemu w znacznym stopniu ułatwia przygotowywanie projektów.

Adobe Flash CS6 Professional

Adobe Flash CS6 Professional stanowi zaawansowany program do tworzenia oraz edytowania animacji z klatkami pośrednimi. Oprogramowanie dostarcza szereg narzędzi do rysowania, które gwarantują bezkompromisową dokładność oraz efektywność pracy – mowa tutaj o m.in. inteligentnych kształtach czy funkcji eksportowania symboli. Wbudowany edytor ActionScript pozwala też na programowanie, zarówno z wykorzystaniem własnego kodu, jak i zasobów zewnętrznych bibliotek. Animacje i  interaktywne elementy grafiki wektorowej tworzone za pomocą Adobe Flash CS6 w wersji Professional mogą być z powodzeniem wykorzystane na stronach WWW.

Programy do tworzenia stron internetowych

Pakiet graficzny Adobe Creative Suite 6 Master Collection zawiera wiele aplikacji służących do projektowania witryn. Jednym z ważniejszych cyfrowych produktów z tej grupy jest Adobe Dreamweaver CS6, który został wyposażony w rozbudowane opcje graficznego tworzenia serwisów internetowych. Program umożliwia edycję dokumentów w trybie WYSIWYG, a także z opcją widoku źródła. Edytor pozwala na obsługę zewnętrznych wtyczek oraz oferuje spory wybór gotowych akcji, co znacznie przyspiesza pracę nad witrynami.

Kolejny program to Fireworks CS6, czyli edytor elementów grafiki wektorowej i rastrowej przeznaczonej na potrzeby projektów stron internetowych i interfejsów aplikacji. Program ściśle współpracuje z innymi produktami firmy Adobe, dzięki czemu tworzone w nim zasoby mogą być bez problemu przenoszone na inne platformy.

Uzupełnieniem wspomnianych produktów jest profesjonalne narzędzie programistyczne Adobe Flash Builder 4.6 Premium Edition. Program przyspiesza tworzenie bogatych aplikacji internetowych (Rich Internet Application) oraz wieloplatformowych aplikacji komputerowych, szczególnie na platformie Adobe AIR.

Programy do montażu i postprodukcji materiałów wideo

Pakiet Adobe Creative Suite 6 Master Collection może być też z powodzeniem wykorzystany do edycji filmów. W tym celu należy skorzystać z programu Adobe Premiere Pro CS6, czyli aplikacji służącej do nieliniowej obróbki materiałów audiowizualnych. Doskonała wydajność oraz rozbudowany zestaw narzędzi sprawiają, że Premiere Pro sprawdzi się zarówno przy montażu amatorskich vlogów, jak i pełnoprawnych filmów oraz programów telewizyjnych.

Aby uzupełnić projekty filmowe, warto sięgnąć po program Adobe After Effects CS6, który jest profesjonalnym narzędziem do tworzenia ruchomej grafiki, animacji oraz efektów specjalnych. Kompozycje 2D i 3D opracowywane za pomocą tego programu mogą stanowić również samodzielne projekty.

Dodatkowe aplikacje

W pakiecie Creative Suite 6 Master Collection można znaleźć jeszcze wiele przydatnych programów. Wśród nich warto wymienić:

  • Adobe Acrobat X Pro: program do tworzenia, edycji oraz konwersji dokumentów w formacie PDF,
  • Adobe Audition CS6: aplikacja do nagrywania i edycji cyfrowych plików audio,
  • Adobe Bridge CS6: menedżer plików multimedialnych, pozwalający na przeglądanie oraz organizowanie osobistych zasobów,
  • Adobe SpeedGrade CS6: edytor przeznaczony do zaawansowanej edycji koloru w materiałach wideo,
  • Adobe Prelude CS6: narzędzie do zarządzania materiałami źródłowymi,
  • Adobe Encore CS6: program służący do authoringu DVD, czyli tworzenia interfejsów płyt,
  • Adobe Story CS6: platforma do tworzenia profesjonalnych scenariuszy filmowych oraz skryptów,
  • Adobe Media Encoder CS6: oprogramowanie do rejestrowania, zmiany kodowania oraz tworzenia elementów zastępczych i danych wyjściowych do plików w dowolnym formacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj