Bezpieczne kasetki na pieniądze obiegowe i monety kolekcjonerskie

0
202
Bezpieczne kasetki na pieniądze obiegowe i monety kolekcjonerskie

Coraz bardziej rozpowszechnia się metoda płatności bezgotówkowej. Różnego typu należności można regulować za pomocą przelewu z konta internetowego, karty kredytowej a nawet smartfonu. Jednak zawsze sprowadza się to finalnie do realnych zasobów pieniężnych, gromadzonych w sejfach bankowych. NBP emituje corocznie określoną liczbę banknotów o różnych nominałach, oraz monety obiegowe i okolicznościowe. Płatności gotówką są preferowane na przykład podczas transakcji sprzedaży – kupna na giełdach samochodowych i ze sprzętem elektronicznym, w kantorach wymiany walut, lombardach, w mniejszych sklepach i kioskach osiedlowych oraz na targach i bazarach. Dlatego wszyscy zazwyczaj posiadają w domu większe lub mniejsze kwoty w gotówce. Aby móc je bezpiecznie przechowywać bardzo przydają się kasetki na pieniądze.

Kasetka na klucz

Są one wykonywane z trwałych i ognioodpornych materiałów i zaopatrzone w solidne zamki lub szyfry. Do takiej kasetki na pieniądze nie dobierze się niepowołana osoba, a jej zawartość jest dobrze chroniona przed pożarem a nawet wówczas, gdy podczas powodzi do domu wedrze się woda. W każdym supermarkecie, na poczcie oraz we wszystkich innych placówkach handlowo – usługowych, respektowane są płatności gotówkowe. Dzienny utarg sprzedawcy odwożą do banku – często są to naprawdę spore sumy. Do transportu banknotów i bilonu służy duża metalowa kaseta na pieniądze. Kasetka metalowa na pieniądze w środku jest podzielona na przegródki – na większe i mniejsze banknoty, oraz rynienki na drobniaki. Dzięki temu przekazywana suma jest uporządkowana, a przez to łatwiejsza do przeliczenia. Obsługa banku również jest wyposażona w takie kasety, aby przenosić w nich pieniądze od okienka kasowego do sejfu. Tym sposobem pieniądze z utargu są bezpieczne przez całą drogę od sklepu aż do punktu docelowego. Na wieczku kasetki na pieniądze zamocowany jest wygodny uchwyt, ułatwiający przenoszenie jej z miejsca na miejsce.

Kasetka na bilon i banknoty

Miłośnicy numizmatyki gromadzą w swoich mieszkaniach bogate zbiory monet kolekcjonerskich. Bardzo stara albo niezwykle rzadka moneta przedstawia ogromną wartość materialną. Liczny zbiór takich monet to spory majątek. Do jego zabezpieczenia nieoceniona jest solidna kasetka na bilon. Na ogół jest ona niezbyt dużych rozmiarów, więc swobodnie mieści się w szufladzie komody, czy biurka. W szczelnej kasetce na bilon nie grozi srebrnym monetom pokrycie się warstwą śniedzi. Nie ma tam stałego dopływu powietrza, które jest główną przyczyną powstawania nalotu na metalu. W kasetce na bilon można też przechowywać różne monety okolicznościowe; na przykład wydane z okazji wizyty papieża, ważnych rocznic albo akcji społecznych. Emitowane są one w krótkich seriach, dlatego są tak cenne dla zbieraczy. Unikatem może być też moneta obiegowa wybita z błędem – to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. Nic więc dziwnego, że właściciele tak cennych przedmiotów przechowują je w dobrze zabezpieczonych kasetkach na pieniądze. Kasetka na pieniądze do szuflady to odpowiednie rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj