Ciekawostki i dowcipy dla każdego

0
170
Ciekawostki i dowcipy dla każdego

Lubimy różnego rodzaju rozrywki i kochamy się śmiać. Szczególnie warto odprężyć się po pracy, która była stresująca. Jedni wynajdują w sieci komedie lub archiwalne występy znanych kabaretów, aby zapomnieć o codziennych kłopotach, inni gdy tylko jest chwila czasu, wchodzą na portale z memami, humorem i dowcipami. Sprawy biznesowe i mające związek z firmą oraz pracą, chociaż na krótko mogą odejść w zapomnienie.

Jeśli masz chwilę, zapraszamy po garść humoru i ciekawostek o charakterze rozrywkowym – na temat dowcipów, karykatur, komedii i kabaretów.

Dowcip o pożarze

Do sypialni wpada Fąfara i woła do leżącej w łóżku żony:
– Ubieraj się szybko! Pożar!!!
Z szafy słychać przerażony, męski głos:
– Meble! Ratujcie meble!

Ciekawostka 1

Karykaturzystę najczęściej kojarzymy z artystą zarabiającym na deptaku, przez który przechodzi dużo ludzi – jego potencjalnych klientów. W ostatnich latach powstał unikalny zawód karykaturzysty eventowego. Karykaturzyści eventowi rysują na zamkniętych imprezach firmowych i prywatnych, dojeżdżając tam, gdzie są one organizowane.

Kawał o teorii względności

Fąfara siedzi z kolegą przy piwie. Nagle pyta:
– Na czym polega teoria względności Einsteina?
– Jak by ci to powiedzieć… Jak siedzisz w knajpie przy piwku, to pięć godzin mija, jakby to było pięć minut, a jak siedzisz w poczekalni u dentysty z bolącym zębem, to jest odwrotnie.

Ciekawostka 2

Dowcipy z cyklu Przychodzi baba do lekarza były niezwykle popularne w Polsce socjalistycznej, głownie w latach 70-ych. Polacy przekazywali je sobie z ust do ust, gdyż prasa wolała drukować „grzeczniejsze” dowcipy.

Żart o mrówku i słonicy

Po upojnej nocy ze słonicą, mrówek ledwo żywy kładzie się pod drzewem. Podchodzi do niego kolega.
– Coś taki wypompowany?
– Tak to jest, gdy chce się dogodzić ukochanej: buzi, dupci, buzi, dupci, a kilometry lecą.

Ciekawostka 3

W Polsce są popularne dowcipy o Jasiu, tymczasem bohaterami podobnych dowcipów w innych krajach są młodzieńcy o innych imionach. W dowcipach angielskojęzycznych występuje Little Johny, na Węgrzech – Moricka, w Czechach Pepíček, we Włoszech Pierino.

Kawał budowlany

Rano na budowie Franek pyta kolegę:
– Czemu nic nie robisz?
– Boli mnie łeb po wczorajszej wódce, ręce mi się trzęsą.
– To przesiewaj piasek!

Ciekawostka 4

Zanim wszyscy zaczęli śmiać się z dowcipów o Chucku Norrisie (amerykański aktor, mistrz karate), bohaterem tych samych dowcipów na krótko był aktor Vin Diesel. Internauci uznali jednak, że te dowcipy bardziej pasują do Norrisa. Potem te dowcipy tłumaczono z angielskiego na wiele języków, w tym na polski.

Żart alkoholowy

Lekarz przestrzega Fąfarę:
– Niech pan pamięta, że alkohol jest pana największym wrogiem.
– Ależ panie doktorze, ja nie jestem tchórzem!

Ciekawostka 5

Kiedy zadebiutowali Kargul i Pawlak? W 1967 r. miała premiera komedia „Sami swoi”, w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Zapoczątkowała trylogię, bo w 1974 r. Polska poznała film „Nie ma mocnych”, a w 1977 r. „Kochaj albo rzuć”. Do dziś są to chyba najbardziej znane polskie filmy komediowe.

Kawał u lekarza

Fąfara mówi do lekarza:
– Panie doktorze, nie minął miesiąc od ślubu, a ja ogłuchłem na prawe ucho.
– Na prawe? – dziwi się lekarz. – Czy pana żona jest leworęczna?

Humor i dowcipy znajdziesz w DobryHumor.pl, anegdoty w serwisie Anegdoty.pl, a mnóstwo ciekawostek i dowcipów serwuje portal rozrywkowy Sadurski.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj