Gdzie można wymienić ekran w telefonie

1
341
Gdzie można wymienić ekran w telefonie

Niestety nasz świat pełen jest przykrych wypadków, których nigdy nie unikniemy w stu procentach. Jednym z najczęstszych tego typu wydarzeń, które zdarzają się młodym osobom jest zbicie ekranu telefonu. Wykonany jest on bowiem z różnej jakości szkła, a nie zawsze pamięta się o założeniu dodatkowego szkła hartowanego. Gdzie można wymienić ekran w telefonie?

Uszkodzenie ekranu

Należy powiedzieć, że zazwyczaj, kiedy zbije się sama szybka wykonana ze szkła, telefon działa dalej. Ucierpi w takim wypadku ogólna estetyka urządzenia, ale nie będzie konieczne wymienianie czegokolwiek. Problem natomiast rodzi się w momencie, kiedy przy okazji ucierpi także cały ekran. Wówczas telefon nie jest w stanie wyświetlić użytkownikowi interesującego go obrazu i całe urządzenie traci swoją utylitarność. W takim wypadku koniecznym jest wymiana ekranu na nowy, a co za tym idzie dosyć duży wydatek (w zależności od modelu 200 zł i więcej). Oczywiście cena za tego typu usługę zależy także od popularności części zamiennych do komórki i jej producenta oraz ceny wyjściowej. Niestety zazwyczaj uszkodzenia ekranu wiążą się z własną nieuwagą, więc nie można wykorzystać gwarancji.

Gdzie można wymienić ekran w telefonie?

Osoby dotknięte tego rodzaju problemem zwykle zastanawiają się gdzie można wymienić ekran w telefonie. Najprostsza odpowiedź brzmi: w serwisie. W dużych miastach zazwyczaj znajdują się licencjonowani serwisanci danej firmy, natomiast w mniejszych udać się można do licznych warsztatów naprawczych telefonów, które zostały otwarte w ostatnich latach w erze popularności smartfonów. Wówczas najczęściej będzie trzeba zapłacić za nowy ekran, sprowadzony z hurtowni, a także za tak zwaną robociznę. Jeżeli w mieście nie ma licencjonowanego serwisanta danej marki, można telefon odesłać pocztą do oficjalnego punktu dokonującego napraw – wówczas prawdopodobnie koszty wzrosną, ale przyjdzie pewność z dobrze usuniętej usterki. W prywatnych serwisach nigdy nie można być bowiem w pełni pewnym oryginalności zamienników, które zostaną zamontowane w telefonie. Warto się więc upewnić przed zostawieniem gdziekolwiek swojego urządzenia, że dany serwisant jest uczciwy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj