Ile kosztuje i ile trwa transport z Chin?

0
222
Ile kosztuje i ile trwa transport z Chin?

Transportowanie towaru z Chin do Polski odbywa się na wiele sposobów. Zainteresowani mają do wyboru transport lotniczy, morski, kontenerowy czy też kolejowy. Każda z tych propozycji ma swoje mocne strony, dlatego przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy się z nimi dobrze zapoznać. Warto również zgłębić wiedzę na temat tego, ile trwa dany transport oraz ile pieniędzy zapłaci się za takie przedsięwzięcie.

Ile trwa transport lotniczy z Chin do Polski?

Transport lotniczy z Chin jest uznawany za zdecydowanie najszybszy, ponieważ towary są dostarczane do Polski w około 5-7 dni. To korzystna opcja dla osób, które transportują produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, kwiaty czy też farmaceutyki. Taki transport towarów z Chin jest stosunkowo drogi, ale bardzo dynamicznie się rozwija. Cena transportu z Chin waha się w granicach od 2,5 do 7 USD za kilogram. Decydując się na bezproblemowy i niezawodny transport lotniczy z Chin klienci mogą postawić na przetransportowanie:

  • towarów luksusowych,
  • biżuterii,
  • elektroniki,
  • zegarków i torebek.

Wszystko jest oczywiście uzależnione od indywidualnych potrzeb klientów. Warto sprawdzić dokładny cennik transportu lotniczego z Chin i skorzystać z najdogodniejszej propozycji.

Ile trwa transport kolejowy z Chin?

Drugą opcją jest transport kolejowy z Chin. W tym przypadku towar jest transportowany Jedwabnym Szlakiem Kolejowym i zajmuje to około 10-19 dni. Taki przewóz nie jest uzależniony od panujących warunków atmosferycznych, a do tego istnieje możliwość skorzystania z wagonów chłodniczych (idealne do przewożenia szybko psujących się produktów – żywność oraz kwiaty). Decydując się na transport kolejowy z Chin trzeba się przygotować na wydatek rzędu kilkudziesięciu USD za metr sześcienny. 

Warto zajrzeć w obowiązujący cennik transportu z Chin i wybrać dla siebie najkorzystniejszą metodę. Kolej co prawda nie jest tak szybka, jak samolot, ale jest dużo tańsza. Cena transportu kolejowego z Chin powinna być zadowalająca dla najbardziej wymagających klientów. 

Transport morski z Chin – ile trwa?

Kolejną możliwością jest transport morski z Chin. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja na rynku, a towary z różnych zamówień są łączone w jeden zbiorczy transport. Płaci się jedynie za fracht. Wystarczy sprawdzić kalkulator transportu z Chin, aby stwierdzić, iż nie ma drugiej tak korzystnej propozycji. Czas transportu morskiego z Chin to około miesiąc, lecz można w tym przypadku skorzystać z możliwości transportowania towarów o dużych gabarytach. Ten tani transport z Chin cieszy się rosnącą popularnością, a aby maksymalnie ograniczyć koszty można zdecydować się na transport drobnicowy z Chin.

Ile kosztuje transport kontenera z Chin?

Jak widać transport kolejowy z Chin do Polski to zaledwie jedna z dostępnych opcji. W grę wchodzi również transport kontenerów z Chin. Przy kontenerach typu 40’HC zapłaci się jednak dość pokaźne pieniądze (kilka lub kilkanaście tysięcy USD). Transport kontenera z Chin ma jednak bardzo duży sens, ponieważ przewożone towary są dobrze zabezpieczone i odporne na uszkodzenia mechaniczne (możliwość przewozu drobnicy, jak i produktów o dużych gabarytach). Dodatkowo należy wyróżnić łatwość załadunku i rozładunku produktów. Kontenery obejmują swoim zasięgiem transport morski z Chin do Polski, ale też wersję kolejową. Czas transportu to około 30-35 dni. Ostateczna decyzja należy do klienta. Alternatywą jest transport drogowy z Chin, który trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt dni. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj