Nigdy nie wiesz, kiedy może dojść do uszkodzenia komina. Istnieje tak naprawdę wiele czynników, na które trzeba uważać. Jednym z nich jest nieodpowiednie palenie w piecu, a przede wszystkim brak regularnego czyszczenia. Na czym polega proces frezowania i dlaczego powinieneś się tym zająć? Czytaj dalej!
Poprawa przepływu spalin w kominie za pomocą jego poszerzania to niemała gratka dla osób, które mieszkają zarówno na wsi, jak i w sporych aglomeracjach. Oczywiście – nowoczesne budownictwo oraz rozwiązania stworzyły kominy w taki sposób, abyś nie musiał nieustannie siedzieć przy kominie i go czyścić. Nie oznacza to jednak, że o frezowaniu możesz całkowicie zapomnieć! Jeśli nie czyściłeś kominka już od ładnych paru lat, to warto się tym zająć… bo konsekwencje mogą być poważne.
Dlaczego warto zabrać się za frezowanie?
W tym wypadku nie można tego rozdzielać na kategorie „warto, czy nie warto?”. Frezowanie kominka to po prostu obowiązek. Chyba że nie chcesz zadbać o swoje zdrowie, bo frezowanie konieczne będzie zwłaszcza wtedy, kiedy do Twojego mieszkania przedostaje się sporo dymu lub szkodliwych oparów sadzy. Tak, nawet niewielka ilość oparów jest niebezpieczna dla Twojego zdrowia – zwłaszcza wtedy, kiedy woń lub dym unoszą się dłużej niż przez kilka godzin. Niezbędna może być szybka pomoc profesjonalisty, który szybko podejmie się zadania sfrezowania komina.
Kiedy frezowanie będzie niezbędne?
- budowa komina jest nieregularna kształt podobnie, jak przekrój,
- wtedy, kiedy Twój komin jest poważnie nieszczelny, a jego przekrój jest za mały, aby zainstalować w nim odpowiedni wkład kominowy,
- kiedy nadmiernie odkłada się sadza.
Jak widzisz, istnieje kilka czynników, dla których warto podjąć się wyzwania frezowania. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to nie czekaj i główkuj się – frezowanie pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.
Jakie płyty do frezowania?
Po wyfrezowaniu przewodu kominowego nadeszła pora, aby zainstalować wkład kominowy. Po rozwierceniu i montażu wkładu specjalista całość wykańcza płytą dachową i często poprawia całość kołnierzem odpornym na deszcz. To niezwykle ważny proces, który wpływa na jakość frezowania. Pamiętaj, aby nie zabierać się za to samodzielnie, ponieważ niedoświadczona osoba mogłaby z łatwością uszkodzić murowaną część komina lub sam wkład kominowy. Jeśli zatem chcesz mieć pewność co do frezowania kominów najlepszej klasy, to wybierz profesjonalistów. Wykonanie frezowania wykwalifikowanym kominiarzom zajmie dosłownie lada chwila, a Ty oszczędzisz sobie nerwy.
Sprawdź ofertę na https://frezowaniekominow.info/