Jak szybko i sprawnie wysłać deklarację podatkową online? Usługa Twój EPIT, czyli rozwiązanie problemu

0
306
Jak szybko i sprawnie wysłać deklarację podatkową online? Usługa Twój EPIT, czyli rozwiązanie problemu

Jak szybko i sprawnie wysłać deklarację podatkową online? Usługa Twój EPIT, czyli rozwiązanie problemu

Podatki to jeden ze żmudnych obowiązków, które każdy z nas musi wypełnić co najmniej raz w roku. Niezależnie od tego, czy mowa o szarym Kowalskim zatrudnionym na umowę o pracę, czy o przedsiębiorcy prowadzącym lukratywną działalność gospodarczą, rozliczenie podatku dochodowego to obowiązek.

Kilka powodów, które sprawiają, że rozliczanie podatków przez internet to dobry pomysł

Nie ma nic dziwnego w tym, że wypełnianie i składanie deklaracji podatkowym z wykorzystaniem do tego celu rozwiązań online jest w ostatnich latach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Za takim wariantem przemawia bowiem wiele zalet, które związane są między innymi z wygodą użytkowania. Podatki online to rozwiązanie, które oznacza dla nas dużą oszczędność czasu. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu, zalogować do systemu i szybko wykonać niezbędne działania. Rozwój nowoczesnych technologii komputerowych oraz internetowych w dwudziestym pierwszym wieku sprawił, że czasy, w których należało czekać nawet kilka godzin w kolejce do urzędnika, by móc złożyć papierowy formularz, kończą się bezpowrotnie.

Rozliczanie podatku dochodowego przez internet może być bardzo proste!

Jednym z nowych rozwiązań w tej kwestii jest usługa rządowa Twój epit. Jest to portal, w którym – po zalogowaniu się na konto np. z użyciem profilu zaufanego – uzyskujemy informacje na temat deklaracji podatkowych za poprzedni rok. Dane są generowane na podstawie np. deklaracji podatkowych PIT-11 za dany okres złożonych przez pracodawcę. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ponieważ – w porównaniu z wcześniej wykorzystywanymi programami do deklaracji online – nie trzeba już ręcznie wpisywać danych z posiadanych deklaracji podatkowych.

Usługa Twój epit nie tylko wylicza podatek dochodowy należny do zapłaty (lub zwrotu dla podatnika), ale także nie zmusza do wprowadzania danych z deklaracji otrzymanych od pracodawców czy zleceniodawców. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędów jest właściwie minimalne. Wystarczy jedynie zalogować się na profil użytkownika i sprawdzić, czy w bazie danych znajdują się deklaracje dokumentujące wszystkie dochody uzyskane w danym okresie rozliczeniowym (roku podatkowym).

Jakie deklaracje można rozliczyć przez internet?

Za pomocą internetowego systemu możliwe jest rozliczenie dochodów na takich rodzajach formularzy, jak między innymi:

  • PIT-37 (najczęściej stosowany rodzaj deklaracji, za pomocą którego dokumentowane są na przykład dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenia czy o dzieło),
  • PIT-36 (przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą) oraz PIT-36L (osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i rozliczające się na zasadach podatku liniowego);
  • PIT-28 (ryczałtowcy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj