Technologiczne prezenty na gwiazdkę 2021. Kilka pomysłów last minute

0
405
Technologiczne prezenty na gwiazdkę 2021. Kilka pomysłów last minute

Do świąt zostało naprawdę niewiele czasu. Jeśli jeszcze nie wybraliście prezentów dla swoich najbliższych, to już ostatni moment, by nadrobić zaległości. Wybór upominku może przysporzyć dużych problemów. Być może uda się wam ich uniknąć dzięki naszemu poradnikowi, w którym przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe prezenty dla miłośników nowych technologii.

Technologiczne prezenty 2021: PlayStation 5

Chociaż biblioteka gier na PlayStation 5 nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, o ile dysponujecie wystarczającym budżetem, warto rozważyć podarowanie tej konsoli bliskiemu gamerowi. Po pierwsze dlatego, że większość gier z PS4 uruchomi się na piątce, oferując szybsze ładowanie i klatkaż na poziomie 120 FPS. Po drugie dlatego, że nowa propozycja od Sony daje ogromne możliwości projektantom. Należy więc spodziewać się, że w najbliższych latach na PS5 ukaże się sporo produkcji, które na nowo zdefiniują poszczególne aspekty cyfrowej rozrywki.

Prezent dla technomaniaka: Xbox Series X

Podobnie sprawa ma się z Xbox Series X. Obie konsole oferują zbliżone `parametry i zapewniają dostęp do tytułów wydanych dla poprzednich generacji. Jeśli adresat prezentu nie ma określonych preferencji, propozycja Microsoftu może nawet okazać się lepszym wyborem. Przede wszystkim ze względu na nieco niższą cenę. Mniej wymagający gracze będą zadowoleni także z budżetowej, okrojonej wersji konsoli – Xbox Series S. Na Allegro możecie kupić ją już za niespełna 1500 złotych złotych (na Series X wydacie co najmniej dwukrotnie więcej).

Jaki prezent dla gracza? ASUS Rog Delta

Pozostajemy jeszcze chwilę w gamingowych klimatach. Kolejna propozycja to słuchawki do grania ASUS Rog Delta – pierwszy model wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy DAC ESS 9218. Czysty i dokładny dźwięk w jakości hi-fi znacznie zwiększa szanse na zwycięstwo na cyfrowych arenach, a specjalnie zaprojektowany kształt muszli przypominających literę D skutecznie eliminuje dyskomfort nawet podczas najdłuższych sesji.

Co na gwiazdkę w 2021? Xiaomi Mi LED Smart Bulb

Pora na technologiczny prezent w dużo mniejszym budżecie, który ucieszy nie tylko maniaków elektronicznej rozrywki. Xiaomi Mi LED Smart Bulb to inteligentna żarówka, którą można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona z iOS lub Androidem. Daje ona możliwość zdalnego włączania i wyłączania światła, ustawienia jego jasności, temperatury, barwy oraz trybu. Smart Bulb pozwala też zaprogramować harmonogram włączania i wyłączania.

Prezent 2021 – elektronika: Chromecast 4

Chromecast to linia multimedialnych przystawek do telewizorów od Google. Wystarczy wpiąć urządzenie do portu HDMI, by odbiornik starego typu zamienił się w smart TV. Sterowanie zapewnia smartfon z aplikacją Google Home lub laptop działający w tej samej sieci Wi-Fi. Czwarta wersja Chromecasta, poza rzutowaniem filmów na ekran telewizora oraz przesyłaniem obrazu z pulpitu, oferuje też dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play. Jeśli któryś z waszych bliskich nadal nie przeszedł na smart TV, Chromecast może okazać się doskonałym prezentem.

Technologiczne prezenty 2021: Apple Watch SE

Smartwatche to coś więcej niż zegarki rozszerzające funkcjonalność zegarka. Najlepiej widać to na przykładzie Apple Watch SE, który jest wszechstronnym narzędziem dla osób aktywnych i dbających o swoje zdrowie. Mierzy, zapisuje i analizuje puls, postępy w treningach lub spalone kalorie. Pozwala też na instalację aplikacji, słuchanie muzyki i podcastów lub dokonywanie płatności zbliżeniowych, a ponadto ostrzegają o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu hałasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj