Co kupić na święta dla dziecka? Laptop czy tablet?

0
338
Co kupić na święta dla dziecka? Laptop czy tablet?

Zbliżają się święta, więc to najlepszy czas, aby zrobić listę prezentów. Częstym dylematem rodziców i dziadków jest to, na jaki podarunek dla dziecka się zdecydować. Dzieci często sięgają po gadżety, które będą doskonałym narzędziem do szkoły i do rozrywki. Co będzie lepszym rozwiązaniem – laptop czy tablet? Przekonajmy się!

Laptop czy tablet – co wybrać na prezent dla dziecka?

Decydując się na tablet lub laptop dla dziecka, najlepiej dopasować go do wieku obdarowywanej pociechy. Potrzeby dziecka będą różne w zależności od tego, ile ma lat. Jedno jest jednak pewne: inwestując w sprzęt dla dzieci i młodszych nastolatków, nie warto przepłacać, ponieważ często najmłodsi nie wykorzystują w pełni możliwości, jakie oferują najlepsze sprzęty na rynku. Laptop czy tablet z genialną grafiką i wydajnym procesorem będzie lepszą opcją dla starszych nastolatków, którzy interesują się programowaniem czy grafiką komputerową.

 

Co ciekawe, na rynku dostępne są również urządzenia hybrydowe, które łączą w sobie funkcje tabletu i laptopa. Takie sprzęty występują w wersji z systemem Android lub Windows. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, warto zadbać o dodatkową ochronę sprzętów. Mowa tutaj o dokupieniu ubezpieczenia, a także zabezpieczeniu w postaci pokrowca, czy szkła na ekran w przypadku tabletu.

Jaki prezent dla dziecka będzie strzałem w dziesiątkę?

Młodsze dzieci na wczesnym etapie edukacji, nie potrzebują jeszcze własnego komputera. Dla nich zupełnie wystarczającym rozwiązaniem będzie tablet, na którym pod okiem rodziców będą grać w ulubione gry lub oglądać filmy animowane.

 

Jeśli chodzi o starsze pociechy w wieku szkolnym, lepszą opcją będzie laptop, który stanie się pomocnym narzędziem przy tworzeniu prezentacji, czy pisaniu wypracowań. Komputer przenośny także daje możliwość rozwijania różnorodnych zainteresowań, np. graficznych, językowych czy plastycznych. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie dla starszego dziecka.

INEA światłowód idealny do laptopa i tabletu

Komputer, ani tablet nie będzie w dużej mierze przydatny, jeśli zabraknie w nim dostępu do Internetu. Właśnie z tego względu warto zadbać o dobre łącze. Takie, które sprawi, że każdy domownik będzie mógł cieszyć się korzystaniem z sieci bez żadnych ograniczeń, zakłóceń czy opóźnień, a dodatkowo będzie bezpieczne.

 

Gdzie znaleźć wysokiej jakości łącze? Zdecydowanie warto postawić na propozycję od INEA. Światłowód od tego dostawcy charakteryzuje się niezawodnością, dużą wydajnością, a także  prędkością dopasowaną do potrzeb użytkowników. 

Internet światłowodowy – postaw na najlepsze rozwiązania

INEA światłowód to łącze symetryczne, cechujące się taką samą prędkością wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu taki Internet światłowodowy idealnie sprawdzi się wśród najmłodszych, którzy uwielbiają prowadzić długie wideorozmowy, grać w gry online czy prowadzić streamy. Internet światłowodowy od INEA dostępny jest w trzech wariantach: 300 Mb/s, 600 Mb/s i 1 Gb/s. Warto wybrać wariant, który będzie idealny dla wszystkich domowników. Ponadto, INEA gwarantuje pełną ochronę Internetu światłowodowego i daje dostęp do najlepszych zabezpieczeń dzięki Pakietowi Bezpieczeństwa INEA SAFE. Usługa jest dostępna na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych, dzięki czemu surfowanie po sieci jest bezpieczne dla każdej pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj