Jak się ubrać karmiąc piersią

0
135
Jak się ubrać karmiąc piersią

Dla każdej kobiety okres ciąży i macierzyństwo, a zwłaszcza jego początek to wyjątkowy czas. Z tym wszystkim wiąże się ogromna radość, szczęście, ale też stres, by móc dać dziecku wszystko co najlepsze. Nie powinno to dziwić, dla świeżo upieczonych rodziców wszystko dzieje się po raz pierwszy, a więc jest nowe i część z tych rzeczy może być mniejszym lub większym wyzwaniem. Z czasem rodzice przekonują się, że świetnie sobie ze wszystkim poradzili, wystarczy kilka głębokich oddechów i robić to co najlepsze dla dziecka i młodej mamy.

Jak stworzyć więź z dzieckiem?

To jedno z często zadawanych sobie pytań, obok pojawia się jeszcze jak karmić. Tu na szczęście wszyscy są zgodni, pediatrzy, neonatolodzy, czy położnicy, najlepszym sposobem karmienia noworodka i niemowlaka jest karmienie go mlekiem matki. Jest ono pełnowartościowe, to znaczy dostarcza maluszkowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych by zdrowo rósł. Eksperci WHO zalecają karmienie wyłącznie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia maluszka. Jednak nie oznacza to dla kobiety konieczności „siedzenia w domu”. Na rynku istnieje wiele różnych modeli strojów dla matek karmiących. Nie trzeba sobie też odmawiać wyjścia na przyjęcie z maluszkiem, bo można znaleźć eleganckie sukienki do karmienia piersią. Jest też ułatwienie podczas pierwszego sakramentu w jakim maluch bierze udział – to sukienka na chrzest dla mamy karmiącej.

Jak ważny jest strój?

Chociaż może część z pań nie zwraca zbytnio uwagi na codzienny strój, to karmiąc dziecko się to zmieni. Odzież dla matek karmiących jest nieco inna od tej jaką nosi się na co dzień. Trzeba zadbać o swoją garderobę, tak by było takiej mamie wygodnie. Na szczęście jest wiele do wyboru, dla tych kobiet, które wolą sportowy styl wystarczy kilka koszulek do karmienia piersią, do tego może przydać się bluza do karmienia piersią. Jest też gdzie robić zakupy, a to duże ułatwienie i można kupić takie ubrania, jakie się podobają. W końcu szczęśliwa mama to też szczęśliwe dziecko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj