Olejki do włosów – jakie są najlepsze?

0
163
Olejki do włosów

Zdrowie i co za tym idzie, lśniące włosy to oczywiście marzenie każdej kobiety. Czasem jednak nie wystarczy tutaj jakiś odpowiedni i pachnący szampon, aby były one idealnie wypielęgnowane. Potrzebne jest coś jeszcze. Co takiego? Wtedy należy zastosować np. olejki, które pomogą odżywić suche, brzydkie włosy. Co więcej, sprawią, że będą one znacznie silniejsze.

Olejki do włosów

Zanim na konkretną głowę nałoży się olejki, najpierw trzeba dobrze poznać strukturę włosów. Wiele zależy od ich porowatości. Dlatego przy dobieraniu odpowiedniego produktu zwraca się uwagę na jego składniki. Do najlepszych preparatów, jakimi są olejki do włosów, zaliczają się te naturalne, a więc arganowe (świetne do mało zniszczonych, grubych włosów potrzebujących lepszego połysku), kokosowe (przywracają równowagę struktury i mają właściwości antybakteryjne), rozmarynowe (bardzo dobre dla włosów z tendencją do przetłuszczania), eukaliptusowe (sprawnie walczą z łupieżem). Warto też wspomnieć o produkcie z tzw. opuncji figowej z przeznaczaniem do włosów bardzo łamliwych. Wszystkie te olejki dostępne są w aptekach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli już wiadomo, jakie są rodzaje olejków, a własne włosy nie stanowią dla kobiet tajemnic, to śmiało można zakupić i wybrać najlepszy i odpowiedni preparat. Taki kosmetyk przyniesie same korzyści. Najważniejszą informacją jest oczywiście ta mówiąca o zawartość kwasów tłuszczowych.

Uwaga! Są też olejki do włosów, które mają bardziej uniwersalne zastosowanie. Kiedy nie ma się pewności, jakie dokładnie wybrać, wówczas one będą ostatnią deską ratunku, doskonałym remedium. Bez problemu sprawdzą się na prawie każdej czuprynie. Ale nadal ważny jest tutaj stopień porowatości. Nie ma bowiem cudownego, jednego kosmetyku dla wszystkich dziewczyn, w każdym wieku. Panie, które mają włosy średnio albo wysokoporowate powinny zaopatrzyć się w olejek migdałowy czy żurawinowy. Natomiast kobiety z niskoporowatością włosa mogą np. zakupić olejek rycynowy czy tzw. masło shea.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj