Oryginalne czy zamienniki – jakie tusze i tonery kupować?

0
167
Oryginalne czy zamienniki - jakie tusze i tonery kupować?

Podstawową sprawą, z którą zmagają się użytkownicy drukarek, jest oczywiście konieczność regularnego kupowania do nich tonerów i tuszy. Zarówno w wersji laserowej, jak i zwykłej atramentowej, zakup jest drogi i często kłopotliwy. Nic więc dziwnego, że często w takiej sytuacji zwraca się uwagę nie na oryginalne produkty, lecz na zamienniki. Czym się one charakteryzują, a także, czy warto się nimi poważnie zainteresować i je kupować?

Charakterystyka zamienników

Czym przede wszystkim cechują się nieoryginalne tusze do drukarek i tonery? Jak łatwo się domyślić, wyróżniają się one głównie niską ceną. Dzięki temu, że nie są opatrzone logo producenta, a także nie są sprzedawane na licencji, lecz mniej oficjalną drogą dystrybucji, ich cena może być znacznie niższa.

Na tym jednak kończą się zalety takiego rozwiązania i zaczyna lista mniej lub bardziej poważnych i uciążliwych wad takiego rozwiązania. Przede wszystkim zauważyć tu trzeba, że na rynku znaleźć można tusze czy też tonery zastępniki cechujące się naprawdę genialną jakością i często pochodzące z dokładnie tej samej fabryki, co modele oryginalne. Niestety równie często kupić można modele o bardzo niskiej jakości, które mogą nawet stanowić zagrożenie dla drukarki. W przypadku kupowania modelu oryginalnego ma się co do niego pewność. W przypadku zamienników jest to tak naprawdę loteria, co się kupi i włoży do często wartej ponad tysiąc złotych drukarki.

Inną sprawą jest też to, jak dane tonery czy też tusze, są wydajne. Może się bowiem okazać, że obecny w nich tusz lub toner, będzie słabej jakości, przez co wydrukuje się na nim o wiele mniej kartek niż przy korzystaniu z modelu oryginalnego. Starając się oszczędzić, można tak naprawdę wydać o wiele więcej.

Charakterystyka wersji oryginalnych

Z jakiego powodu warto mimo wszystko kupować oryginalne produkty do swojej drukarki? Przede wszystkim z powodu pewności, jaką one dają. Kupując cały czas ten sam tusz lub toner, który pochodzi z oficjalnej dystrybucji producenta, ma się pewność, że wystarczy on zawsze na ten sam czas. Jest to szczególnie ważne w firmie, ponieważ pozwala precyzyjnie zaplanować wydatki.

Nie da się również ukryć, że dzięki oryginalnym produktom nie naraża się na uszkodzenia własnej drukarki. Przy zamiennikach dysze często się zapychają, a drukarka wymaga kosztownego serwisu. Przy modelach oryginalnych producent daje gwarancje, że nic takiego się nie wydarzy. Jest to szczególnie ważne, gdy posiada się nowy egzemplarz drukarki, która ma jeszcze gwarancje. Gdy jasne stanie się to, że używano na niej zamienników, gwarancja może przestać obowiązywać, co oczywiście będzie bardzo niekorzystnym scenariuszem dla jej właściciela i może narazić go na spore koszty.

4color – tonery i tusze do drukarek
https://www.4color.pl/
55-010 Święta Katarzyna ul. Żernicka 5
NIP 896-145-99-04

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj