Poznaj sposoby na skuteczne czyszczenie fug

0
184
Poznaj sposoby na skuteczne czyszczenie fug

Używając produktów dostępnych w niemal każdym gospodarstwie domowym i przy wykrzesaniu siły z naszych ramion, możesz dokładnie wyczyścić swoje fugi bez konieczności inwestowania w drogie, profesjonalne środki sanitarne. Zastosuj poniższe rady i dowiedz się, w jaki sposób ponownie wybielić linię między twoimi płytkami.

Płytki to zazwyczaj piękne rozwiązanie estetyczne, które zapewniają nam też funkcjonalność. Są w końcu niezwykle łatwe do wyczyszczenia. Jednak jak ma się do tego czyszczenie fug? To już nieco inna historia. Z powodu typowo lekkiego zabarwienia i porowatej kompozycji zaprawa fugowa umieszczona między płytkami jest zazwyczaj narażona na zaplamienie. Kafelki są najczęściej miejscem, w którym znajdziemy odkładające się błoto z butów, kurz i drobiny piasku. Buty są zazwyczaj głównymi winowajcami, którzy doprowadzają do odkładania się plam na fugach. Na szczęście możemy wyczyścić nasze fugi za pośrednictwem produktów, które większość z nas znajdzie w domowym ekwipunku.

Zanim zaczniesz, pamiętaj, że najlepiej jest zacząć od najłagodniejszych roztworów do czyszczenia. Jeżeli myjemy nasze podłogi regularne, bardzo prawdopodobne jest to, że plamy nie wsiąkną do wnętrza struktury fugi i będą nadal łatwe do wywabienia. Dlatego też w większości przypadków nie ma sensu mierzyć się z plamami za pomocą żrących środków i silnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia.

Popularne sposoby czyszczenia fug.

Wyszoruj brudną fugę zwykłą ciepłą wodą i sztywną szczotką do butów lub szczoteczką do mycia zębów o twardym włosiu.

Jeśli nie masz jeszcze pędzla do tego zadania, większość centrów domowych i sklepów ze sprzętem oferuje szereg opcji zaprojektowanych specjalnie do czyszczenia fugi. Wystarczy spryskać ciepłą wodą linie fug i szorować okrężnym ruchem, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Spryskaj kilkoma mililitrami octu i ciepłą wodą, po czym pozostaw na fugach przez kilka minut.

W przypadku ciężkich plam przejdź do dużej ilości octu bez dodatku wody. Jest to sprawdzony stary sposób do wykonania wielu prac domowych. Napełnij butelkę z rozpylaczem roztworem octu i ciepłej wody. Spryskaj fugę, odstaw na pięć minut, a następnie wyszoruj sztywną szczotką.

Nałóż proszek do pieczenia i spryskaj octem.

Aby zapewnić mieszance jeszcze większą moc czyszczenia, przykryj linie fugi pastą z sody oczyszczonej i wody, a następnie spryskaj roztworem octu wymienionym powyżej. Gdy mieszanina przestanie się pienić, wyszoruj szczotką i spłucz zwykłą wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj