Segway – alternatywa dla elektrycznej hulajnogi

0
472
Segway – alternatywa dla elektrycznej hulajnogi

Dzisiaj prawdziwym hitem są elektryczne hulajnogi, z których korzystają nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe. Warto jednak przypatrzeć się alternatywie – Segway’owi. Co to za urządzenie? Kiedy warto je kupić? Jaka jest jego cena?

Czym tak naprawdę jest Segway?

Segway to firma, która znana jest ze swojego jednoosobowego urządzenia transportowego wyposażonego w dwa koła o tej samej nazwie.

Podobnie jak nowoczesne hulajnogi Segway jest wyposażony w akumulatory i ma komputer pokładowy, który odpowiedzialny jest za jego działanie. Koła w nim nie są jednak umieszczone w linii pionowej względem kierunku jazdy jak w hulajnodze, ale w linii poziomej.

Prowadzenie urządzenia możliwe jest przez odpowiednie nachylenie ciała do przodu, w tył i na boki, co powoduje jego jechanie w przód, zatrzymanie się albo skręcenie w wybraną stronę. Działanie Segway’a polega wtedy na wykorzystaniu efektu żyroskopowego.

Rodzaje urządzeń Segway

Firma Segway ma dzisiaj w swojej ofercie różne rodzaje urządzeń przeznaczonych do transportu.

Najczęściej jest ona kojarzona z urządzeniami wyposażonymi w dwa duże koła, pomiędzy którymi znajduje się platforma dla użytkownika, a także uchwyt do trzymania. Najnowszym modelem tego typu jest Segway S-PLUS, który ma zasięg do 35 km.

Oferta firmy obejmuje też inne rodzaje urządzeń, w tym monocykl Ninebot. Jest to urządzenie, które różni się od klasycznego Segway’a swoją budową. Jest wyposażone jest w jedno koło, które umieszcza się pomiędzy stopami. Sterowanie polega wtedy również na odpowiednim manewrowaniu ciałem.

Firma ma też w sprzedaży elektryczne rolki Segway Drift, które nadają się do przemieszczania i do zabawy. Rolki podkładane są pod stopy i sterowane podobnie jak inne urządzenia.

Warto również wspomnieć, że w asortymencie firmy Segway dostępne są różne modele hulajnóg elektrycznych.

Kiedy warto zdecydować się na Segway’a?

Segway to świetna propozycja dla osób, które poszukują alternatywy dla hulajnogi.

Nowoczesny system sterowania przez manewrowanie ciałem powoduje, że do prowadzenia urządzenia nie potrzeba rąk, co jest dużym udogodnieniem w porównaniu z hulajnogą.

Wobec tego Segway może być świetnym pomysłem dla wielu osób, na przykład na dojazdy do pracy, na uczelnię, spotkania, ale również do zabawy z rodziną i znajomymi. Sprawdzi się też jako wyjątkowy prezent!

Ile kosztuje Segway?

Ceny urządzeń transportowych sygnowanych marką Segway są wyższe w porównaniu do tanich hulajnóg elektrycznych, ale bardzo często można kupić je w promocyjnych cenach ze zniżkami wynoszącymi nawet 50%.

Aktualne ceny można sprawdzić na stronie producenta oraz w sklepach prowadzących sprzedaż jego urządzeń.

Gdy chcesz kupić Segway’a, ale na Twoim koncie brakuje na niego pieniędzy, ratunkiem mogą być internetowe pożyczki gotówkowe. Dzięki nim możesz natychmiast dostać dodatkową gotówkę bezpośrednio na swoje konto.

Segway może być więc ciekawą alternatywą dla hulajnogi. Inny sposób prowadzenia tego urządzenia bez konieczności korzystania z rąk jest jego największym atutem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj