Zabiegi medycyny estetycznej

0
161
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się niedawno niezwykle modnym wyborem. Coraz większe grono osób decyduje się na zrobienie konkretnych zabiegów udoskonalających ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie sprawiło, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w związku z tym ceny są bardziej niskie. Dzięki temu procederowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować estetyczne poprawki. Bogactwo takich zabiegów dodatkowo jest ogromna. W gamie zabiegów są również takie, które zdecydowanie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów. Opiera się na podaniu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych wprost w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do wszystkich z błon skóry mają możliwość wniknąć związki czynne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na dostarczaniu w głąb skory kompozycji aktywnych za sprawą fal radiowych; przeprowadza się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (zazwyczaj witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, wykonywany za sprawą igły; bazuje na wstrzykiwaniu substancji2 czynnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Zwyczajowo zwana także mikro peelingiem. To zabieg mechanicznego ścierania naskórka przy pomocy precyzyjnie prowadzonego ciągu mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, ubogaca w tlen i wzmacnia skórę, a dodatkowo pobudza produkcję kolagenu. Tym samym upraszcza usunięcie niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen posiłkowo zwęża naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i zatrzymuje wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji poleca się wybierać przy aktywnym trądziku, a także w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg opiera się na powiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do upragnionego rezultatu. Jest to popularny proces, zajmujący najczęściej wliczając w to ankietę wstępną z pacjentem od niecałej godziny do godziny. Następstwa utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Następstwa funkcjonowania botoksu wypraktykowały najprzód neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki pojawiają się z silnej działalności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze pewny sygnał z włókna nerwowego. W skutek gdy wstrzyknięty zostanie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, wtedy zaś nie powstaną zmarszczki. Wynik jest zauważalny przez około pół roku.

Za sprawą użycia botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W rezultacie użycia botoksu można również zregenerować włosy.

Liposukcja

To proces eliminowania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią aby umniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze staje się to wystarczające, przy znacznej nadwadze potrzebna okazuje się zarówno lipektomia (zlikwidowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj