Motoryzacja – Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

0
141
Motoryzacja - Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

Zawieszenie pneumatyczne zapewnia stałe parametry tłumienia wstrząsów, niezależnie od obciążenia pojazdu. Wykorzystywaną w tradycyjnych modelach zawieszenia sprężynę zastąpiła pompa zawieszenia. Głównym elementem systemu zawieszenia pneumatycznego jest kompresor, który pompuje odpowiednio sprężone powietrze do poduszek amortyzatorów, które łagodzą wstrząsy spowodowane przez nierówności. Sprężarka powinna tłoczyć suche powietrze we właściwym czasie, co tworzy konieczność współpracy wielu elementów układu.

Liczne zalety zawieszenia pneumatycznego

Poduszka amortyzująca, określana także jako miech gl, niweluje odczuwanie wszelkich wybojów podczas jazdy, co przekłada się na nieporównywalnie wysoki komfort. Profesjonalny kompresor pracuje skutecznie bez względu na wagę samochodu oraz jego obciążenie. Sprężarka doskonale działa więc w dużych samochodach typu SUV oraz w ekskluzywnych limuzynach.

Użytkowanie zawieszenia pneumatycznego

Pozwalający na tłumienie wstrząsów miech ml powinien w ścisły sposób współpracować z komponentami takimi jak pompa zawieszenia. Złożona budowa zawieszenia pneumatycznego oraz duża ilość elektroniki powoduje, że nabywca posiadającego ten system pojazdu powinien odpowiednio często sprawdzać jego stan techniczny. Sprężarka to element, którego żywotność szacowana jest na ok. 200 tysięcy przebytych kilometrów.

Serwis zawieszenia pneumatycznego

Niewłaściwie działający miech mercedes w212 w zawieszeniu pneumatycznym wskazuje na uszkodzenie systemu. Regeneracja lub wymiana takich elementów jak pompa zawieszenia lub kompresor może być kosztowna. Samo zawieszenie pneumatyczne montowane jest jednak najczęściej w samochodach należących do klasy premium, których nabywcy liczą się z większymi kosztami związanymi z eksploatacją. Na szczęście regularnie przeprowadzane przeglądy techniczne dadzą szansę, aby odpowiednio wcześnie wykryć wadę, zanim układ zawieszenia pneumatycznego ulegnie trwałemu uszkodzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj