Low code — pisz aplikacje, a nie zbędny kod!

0
345
Low code — pisz aplikacje, a nie zbędny kod!

Wielu specjalistów z branży IT uważa, że nowoczesne technologie budowania aplikacji low code będą stanowiły ponad 50% rynku IT jeszcze przed 2024 rokiem. Chcesz dowiedzieć się, jak działa platforma low code? A może chcesz ograniczyć budżet swojej firmy i stworzyć funkcjonalne oprogramowanie, do którego budowania wystarczy Ci standardowa znajomość języków programowania? Koniecznie sprawdź więcej informacji na temat tworzenia lowcode.

Platforma low code – co to takiego?

Platformy low code to serwisy, gdzie osoby doświadczone w programowaniu, mogą skutecznie budować nowoczesne aplikacje internetowe z użyciem gotowych rozwiązań ułatwiających implementację własnych skryptów i części kodu. Standardowa wiedza z zakresu programowania jest wręcz niezbędna w przypadku platform low-code.

Low code pozwala na budowanie aplikacji przy użyciu gotowych rozwiązań programistycznych i dodatków. Dzięki temu proces tworzenia oprogramowania jest szybszy. Metoda tworzenia low code daje wiele możliwości budowania z gotowych rozwiązań, skryptów i wtyczek – niestety, ale bez wiedzy programistycznej korzystanie z low-code będzie problematyczne. Oczywiście platformy low code pozwalają na zaimplementowanie dowolnego,  własnego kodu, co mocno usprawnia budowane aplikacje internetowe.

Dlaczego warto korzystać z platform low-code/no-code?

Jest wiele powodów, dla jakich warto zastanowić się nad wykorzystaniem innowacyjnych technik budowania aplikacji internetowych lowcode. Ze standardową znajomością języków programowania jako koder, możesz zbudować nawet wysoce zaawansowane oprogramowanie biznesowe. Ogromny wybór komponentów, dostęp do szkoleń, gotowe szablony, a także nieograniczone możliwości modyfikacji – to główne powody, które determinują opłacalność korzystania z platformy low code. Są też inne zalety takich rozwiązań, a mianowicie:

  • wysoki poziom elastyczności działania,
  • prosta obsługa platformy,
  • bezproblemowe wprowadzanie zmian w gotowym projekcie,
  • oszczędność czasu i pieniędzy.

Zanim podejmiesz decyzję o zbudowaniu nowoczesnej aplikacji low-code, koniecznie sprawdź, jakie są najpopularniejsze platformy. Możesz wykorzystać Zoho Creator, Mendix i wiele innych narzędzi. Dobra platforma to budowania lowcode, powinna zapewniać: możliwość rozszerzalności aplikacji, integrację z zewnętrznymi systemami, wysoki poziom dostępności (na wiele systemów operacyjnych), a także być prosta w obsłudze. 

Decydując się na budowanie aplikacji low-code, możesz stworzyć funkcjonalne oprogramowanie, ale pamiętaj – znajomość języka programowania na poziomie koderskim, w którym chcesz stworzyć aplikację, jest wręcz niezbędna. Jeśli rozpoczniesz budowanie aplikacji w języku Java – stosuj rozwiązania low code przeznaczone dla tego języka programistycznego.

Kiedy warto skorzystać z technologii low code?

Zarówno małe, jak i większe firmy czy nawet korporacje jak najbardziej mogą korzystać z platform low-code – nawet do budowania zaawansowanych aplikacji biznesowych. Platformy niskokodowe to skuteczne, nowoczesne i przyszłościowe rozwiązanie informatyczne praktycznie dla każdego biznesu. 

Pełna standaryzacja procesów tworzenia aplikacji powoduje, że czas potrzebny na realizację zadań w firmach zostaje skrócony do minimum. Podsumowując – z low code developmentu mogą korzystać praktycznie wszyscy programiści, niezależnie od potrzeb, choć warto mieć na uwadze, iż w tym przypadku przydadzą się dość dobre umiejętności programistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj